Елеватор

На кордоні з Румунією відкриють два повноцінних вантажних пункти пропуску

На кордоні з Румунією відкриють два повноцінних вантажних пункти пропуску

Ситуація на румунському кордоні стає все більш критичною. З початком війни та закриттям портів лише через один пункт пропуску «Порубне-Сірет» проїхало майже 22 тисячі транспортних засобів, що майже втричі більше ніж за цей самий період у минулому році.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

Він констатував, що вантажний пункт пропуску «Порубне» об’єктивно не справляється з таким потоком транспорту: черги з обох боків кордонів сягають десяти-пятнадцяти кілометрів.

Мустафа Найєм розповів, що за результатами зустрічі з румунською стороною було узгоджено спільний план дій щодо суттєвого збільшення пропускної здатності пунктів пропуску.

Зокрема, до кінця осені планується відкрити два повноцінних вантажних пунктів пропуску – «Дяківці» та «Красноїльськ». Обидва планується запустити у режимі 24х7 для усіх видів транспортних засобів.

«Втім чекати закінчення осені, поки закінчатся усі роботи по підготовці пунктів пропуску, не будемо. У найближчі тижні час будуть запроваджені тимчасові заходи, які мають суттєво розвантажити існуючі транспортні потоки. «Красноїльськ» запрацює для легкового та пустих вантажних транспортних засобів до кінця липня – початку серпня. «Дяківці» запрацює для імпорту палива, а також для легкового та пустих вантажних транспортних засобів до початку серпня. «Порубне» – до кінця тижня дипломатичні смуги будуть звільнені для проїзду транспортних засобів з паливом. А за два тижні буде узгоджений план щодо розширення пункту пропуску шляхом облаштування чотирьох додаткових смуг для вантажного транспорту», – уточнив Мустафа Найєм.

Раніше ми писали, що Україна та Румунія розширюють експортні коридори.