Елеватор

Харківський тракторний завод готовий запуститися у вересні, якщо припинять кримінальні переслідування - гендиректор

Харківський тракторний завод готовий запуститися у вересні, якщо припинять кримінальні переслідування - гендиректор

Група DCH Олександра Ярославського відкрила кредитну лінію ПАТ «Харківський тракторний завод» (ХТЗ) у розмірі 400 млн грн. для поповнення обігових коштів, повідомляє DCH.

Наразі інвестор повністю розрахувався із заборгованістю по заробітній платі, для чого було виділено 20 млн грн. Перший транш – 10 млн грн. – група DCH перерахувала ХТЗ 12 серпня, ще 10 млн грн. – 19 серпня.

«Донедавна виробнича діяльність ХТЗ була повністю блокована протягом більш ніж чотирьох місяців. Підприємство не відвантажувало готову продукцію, не отримувало дохід від її реалізації й, як наслідок, не виплачувало зарплату в повному обсязі, – нагадав генеральний директор ХТЗ В’ячеслав Шевченко. – Суд розблокував рахунки підприємства в ряді банків, інвестор отримав можливість погасити штучно створені борги із зарплати і почати реалізацію антикризового плану відродження виробництва».

За його словами, в рамках фінансового оздоровлення ХТЗ наростить обсяги випуску продукції до 150 тракторів на місяць, а весь прибуток від реалізації буде спрямований на погашення боргів.

«Зокрема, плануємо протягом перших 12 місяців після відновлення виробничої діяльності погасити приблизно 100 млн грн. накопиченої кредиторської заборгованості», – зазначив В’ячеслав Шевченко.

Він додав, що ХТЗ знаходиться в стадії виробничо-технологічної оптимізації, результатом якої стане його адаптація до сучасних умов ринку і вихід в лідери сільгоспмашинобудування в Україні та Європі.

«Ми будемо готові запуститися у вересні, якщо будуть припинені кримінальні переслідування за надуманими приводами», – резюмував гендиректор заводу.

ХТЗ випускає малі трактори потужністю 35 к.с., а також великі колісні та гусеничні трактори потужністю 150-280 к. с.

Згідно з фін звітом, ХТЗ у 2015 році отримав 218 млн грн. чистих збитків проти 450 млн грн. чистого прибутку роком раніше. Чистий дохід скоротився на 24% – до 513,3 млн грн.

Олександр Ярославський, який у квітні 2015 року повідомив про придбання контрольного пакету акцій ХТЗ у австрійського інвестора, має намір інвестувати в підприємство близько 200 млн грн.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!