Елеватор

Харківське господарство першим в Україні встановило доїльних роботів, що не мають аналогів

Харківське господарство першим в Україні встановило доїльних роботів, що не мають аналогів

ПСП «Вільшанське» (Харківська область) установило перший в Україні модуль автоматизованого доїння Monobox на два доїльних місця. Обладнання поставила компанія GEA.

Про це повідомляє журнал The Ukrainian Farmer.

Модуль доїння Monobox працює автономно цілодобово. Коровам подобаються одноманітні операції у відкритому боксі. Кожен етап – під’єднання доїльного стакана, миття, сушіння, стимуляція, попереднє здоювання, доїння й обробка вимені після доїння – є частиною уніфікованої, швидкої й комфортної для тварин програми, що відбувається за одне під’єднання доїльного апарата, окремо для кожної чвертки вимені.

Під час доїння корів молокозбірник, клапани й насоси з частотним регулюванням здійснюють щадне транспортування молока до танка-охолоджувача.

«Тварини йдуть на доїння тоді, коли в них виникає природне бажання віддати молоко й одночасно поласувати смачненьким, – розповіла головний зоотехнік «Вільшанського» Тетяна Бугай. – Шлях до кормового столу пролягає повз роботи, тому тварина має змогу пригадати про час доїння, зайти в робот подоїтися в  комфортних умовах і йти далі».

Коли тварина потрапляє до доїльного боксу, система за номером зчитує дані про неї, що дозволяє роботу впізнати корову й під’єднати з визначеними стартовими параметрами, а корові — отримати свою порцію прикорму, зазначив менеджер компанії «GEA Україна» Олексій Антонов.

Довідка

ПСП «Вільшанське» утримує 1432 голів великої рогатої худоби, зокрема 500 дійних корів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!