Елеватор

Фахівець розповів про особливості використання лушпиння вівса в сушарках

Для роботи твердопаливного котла від Greco Group комплекс «Добродія Фудз» може використовувати виробничі відходи — лушпиння вівса.

Про це йдеться у статті The Ukrainian Farmer.

За словами головного інженера підприємства Олександра Молчанова, лушпиння вівса можна використовувати тільки частково (10–15%), підмішуючи його до пелет.

«Причина в тому, що лушпиння має високий уміст попелу — на рівні 30% — і за високих температур спікається», — пояснює фахівець.

За його словами, всі ці особливості роботи з різними видами твердого палива було проаналізовано і розраховано ще на початковому етапі проєкту. Як зауважує головний інженер, температуру теплового агента в сушарці, що працює на альтернативних джерелах енергії, вдається витримувати.

«Температура коливається максимум у межах 2–3 градуси. Нас це влаштовує, — каже він. — Якби ми працювали на газу, коливання температури становило б 1–2 градуси. Також поки що не бачимо вузьких місць в експлуатації сушарки на альтернативному паливі».

Нагадаємо, сушіння на пелетах утричі дешевше за сушіння на газу. Також ми писали, що «Добродія Фудз» збереже понад 25% енергії завдяки сонцю.