Елеватор
Головне:
Елеватор

Держаудитслужба рекомендує ліквідувати Миколаївський морський торговельний порт

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Південний офіс Держаудитслужби в Миколаївській області провів державний фінансовий аудит діяльності ДП «Миколаївський морський торговельний порт» за період з 01.03.2018 по 29.02.2020, яке належить до сфери управління Міністерства інфраструктури України.

Аудитори зазначають, що попри наявність прибутків за даними фінансової звітності в дослідженому періоді, а фактично з часу реорганізації у червні 2013 року, підприємством не перевантажено жодної тонни вантажу.

«Виробничі основні засоби ДП «ММТП» майже суцільно передані в платне користування приватним портовим операторам до кінця 2029, 2030 років. Із 14 приватних стивідорних компаній, які здійснюють діяльність в порту, 13 працюють на державному майні, взятому на умовах оренди у підприємства. Фактична наявність та стан переданого в платне користування державного майна не перевіряється, інвентаризаціями не охоплено державного майна первісною вартістю понад 900 млн. грн, або 75% вартості усього майна підприємства», – зазначили в Держаудитслужбі.

За даними аудиторів, доходи підприємства майже на 100% сформовані за рахунок пасивних надходжень за передане в платне використання державне майно. Тоді як обсяги дебіторської заборгованості орендарів перед ДП «ММТП» за два останні роки зросли у 3,5 раза та сягнули до 44,13 млн гривень.

Державні аудитори дійшли висновку про недоцільність подальшого існування ДП «ММТП» як самостійного суб’єкта господарювання та неефективність витрат на його утримання.

«За результатами аудиту Державна аудиторська служба України рекомендувала Міністерству інфраструктури України ініціювати перед Кабміном питання про вилучення ДП «Миколаївський морський торговельний порт» з переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, як таке, що не відповідає критеріям стратегічно важливого об’єкта. Рекомендовано доручити ДП «Адміністрація морських портів України» вилучити ДП «ММТП» з Реєстру морських портів України. Окрім того, запропоновано розглянути питання доцільності подальшого існування держпідприємства як самостійного суб’єкта господарювання і його ліквідації, визначивши правонаступником всіх прав і обов’язків, державного майна та інших активів ДП «АМПУ» в особі Адміністрації Миколаївського морського порту», – повідомили в Держаудитслужбі.

Читайте також:  Миколаївський морський порт – лідер по перевалці зерна і олії

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ