Елеватор

Буковинське господарство обладнало протиградовою сіткою близько 80 га садів

Буковинське господарство обладнало протиградовою сіткою близько 80 га садів

У садах фермерського господарства «Макосад» (Чернівецька область) протиградові системи захищають від граду 67 га яблуні, 10 га груші, а 2 га черешні – ще й від шкідливих комах і дощу.

Про це пише журнал «Садівництво по-українськи».

Захисні системи експлуатують уже три роки: у 2016 році ними обладнали 40 га саду, а у 2017 і 2018 роках площу накриття збільшували приблизно на 20 га щороку.

При цьому система захисту саду не зазнала у господарстві суттєвих змін. На яблуні до монтажу захисних сіток виконують близько 25 захисних обробок. Завдяки сіткам мають перевагу: під накриттям вітер стишується й не зносить робочий розчин.

У яблуні затінення дещо затримує дозрівання плодів, але сприяє тому, щоб плоди рівномірніше дозрівали й забарвлювалися.

Як розповів головний агрономом «Макосаду» Дмитро Макаренко, в сорту Ренет Симиренка сітки захищають яблука від сонячного опіку, в Голден Делішесу – від того, що за достигання один бік яблука жовтий, а другий – не дозрів і тому зелений.

Урожай сортів яблуні групи Гала сітки рятують від перезрівання м’якуша на сонячному боці плоду. А врожай у зелено- й жовто-забарвлених сортів яблуні господарство збирає за один захід, у червоних – за два.

За словами Дмитра Макаренка, притінення сіткою дуже добре впливає й на популярні сорти груші Ноябрська і Конференція, бо вони вкрай чутливі до сонця.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!