Елеватор

Аудит засвідчив тотальне розкрадання зерна в «Держрезерві»

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Напівпорожні склади, зникнення тисяч тонн запасів у невідомому напрямку, прострочені продовольчі товари на сотні мільйонів гривень,  катастрофічний технічний стан підприємств, господарський безлад і багатомільйонні фінансові махінації – це перелік лише деяких основних пунктів з висновку Держаудитслужби, яка проводила ревізію «Держрезерву».

За повідомленням пресслужби Мінекономіки, масштабна ревізія із залученням усіх компетентних органів відбувалась вперше за останні роки за дорученням Кабінету Міністрів України.

За результатами перевірок наявності зернових запасів, виявлено такі факти:

Псування зерна і неможливість його  подальшого використання навіть для кормів – на суму 35,5 млн гривень. Причина: недбале та неналежне зберігання без дотримання будь-яких регламентів. До прикладу, терміни зберігання зернової продукції складають 2 роки, тоді як маса зерна на  держпідприємствах – продукція 2010-2011 років.

Нестача зерна лише на одному з підприємств “Держрезерву” на суму 27,9 млн гривень. Також слід наголосити, що ця вартість зерна зазначена в облікових цінах на момент його закладки. Тобто, на сьогодні сума збитків може складати в декілька разів вищу цифру.

Також ревізіями встановлені порушення законодавства при здійсненні публічних закупівель без укладання договорів. Наразі матеріали, в яких наявні підстави, передано в НАБУ, СБУ та Національної поліції України. 

Читайте також: У Держрезерві недорахувалися зерна на 800 млн грн – відкрито кримінальне провадження

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями