Елеватор

Аграрії Харківщини почали отримувати модульні зерносховища від ФАО

Аграрії Харківщини почали отримувати модульні зерносховища від ФАО

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України розпочали роздачу модульних зерносховищ для фермерів Харківщини. Ініціатива є частиною Стратегії підтримки зберігання зерна, яка реалізується за фінансової підтримки Канади, Японії та австралійської благодійної організації Minderoo Foundation та має на меті зміцнення сталості аграрного сектору на сході та півдні України.

Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Харківської ОДА,

Для участі у програмі, агровиробники Харківщини подавали заявки через Державний аграрний реєстр (ДАР). Основними критеріями були наявність щонайменше 100 га землі в офіційному обробітку та використання техніки для зберігання власновирощеної продукції. Пріоритет надавався господарствам, розташованим у безпосередній близькості до лінії фронту.

Для участі у програмі подались 282 заявника з Харківської області, з яких 35 були відібрані та затверджені для отримання підтримки у вигляді зерносховищ місткістю 500 тонн. Відповідно до програми, один фермер мав змогу отримати одну одиницю зберігання.

Програма також діє для агровиробників Миколаївської та Херсонської областей. Загалом у межах програми ФАО розподілить 244 зерносховища, місткістю 300, 500 та 1000 тонн.

Також ФАО спільно з Мінагрополітики та виконавчим партнером ГО “Харківський обласний центр дорадництва” проводять роздачу насіння пшениці, соняшника та сої у Харківській області.

Ця програма реалізується за фінансової підтримки урядів Норвегії та Японії. Перевага надається малим та середнім фермерським господарствам, угіддя яких становлять від 10 до 500 гектарів і розташовані в безпосередній близькості до лінії фронту.

108 фермерських господарств Харківської області отримали 1000 посівних одиниць насіння соняшника, 126 господарств – 396 тонн насіння пшениці. Найближчим часом буде роздано 300 тонн сої.

Раніше фермери зі сходу та півдня України отримали генератори від ФАО.