Тваринництво

Конференція «Птахівництво-2015»

Конференція «Птахівництво-2015»

Якщо раніше вітчизняні птахівники сяк-так дбали про здешевлення й оптимізацію виробничих витрат, то нинішнього року ситуація змусить їх проявити свої професійні таланти по максимуму. Бізнес потребуватиме більшої уваги, адже працювати доведеться в умовах девальвації, відсутності вільних грошей, повної імпортозалежності та постійного зростання цін на потрібні для вирощування птиці ресурси.

 

Як позбутися непродуктивних витрат в інкубації? Як отримати більше яєць і м’яса, зменшивши при цьому затрати на виробництво одиниці продукції? Що робити в разі фальсифікації кормової сировини? Ці та багато інших, не менш важливих, питань було піднято на конференції «Птахівництво – 2015», яку 12 березня у Львові проводив журнал «Наше Птахівництво» й AGP Media. Генеральним спонсором заходу виступила компанія «Сева Санте Анімаль Україна». Допомагали в організації конференції провідні гравці галузі: «Текро» (партнер із годівлі), «ВетАгро» (ексклюзивний партнер), «ІНВЕЗА» (партнер із ветеринарії), «ЄвроВЕТ» (спеціальний партнер), «АгролайфКорм» (офіційний партнер) та «Лесаффр» (технологічний партнер).

 

 

Конференція зібрала майже 170 учасників, серед яких більшість становили лікарі ветеринарної медицини, спеціалісти з годівлі, технологи, керівники господарств, представники компаній-постачальників, науковці. Програма заходу складалася з виступів як теоретико-прогностичного характеру, так і суто практичних, що містили конкретні рекомендації.

 

 

Особливо хотілося б відзначити такі доповіді учасників:

 

 • «Профілактика інфекційних хвороб птиці», доповідач: Андрій Оробчук, ТОВ «Сева Санте Анімаль Юкрейн».
 • «Фальсифікація кормової сировини: проблеми та рішення», доповідач: Дмитро Григор’єв, ТОВ «Текро».
 • «Профілактика і зменшення витрат при стресових станах продуктивної птиці», доповідач: Дмитро Новаковський, компанія Industrial Veterinaria S.A. – INVESA.
 • «Як отримати більше яєць і м’яса, зменшивши при цьому затрати на виробництво одиниці продукції», доповідач: Світлана Лисенко, компанія «Лесаффр».
 • «Інфекційний бронхіт курей: особливості епізоотичного процесу та профілактика», доповідач:  Олена Семененко, компанія «ЄвроВет».
 • «Аналіз амінокислотного й вітамінного складу комбікормів і кормових добавок: рішення для лабораторії», доповідач: Микита Машовець, компанія «Люмекс».

 

Чималий інтерес в учасників конференції викликали виступи закордонних та вітчизняних спеціалістів:

 

 • «Хвороба Гамборо: значення вибору вакцинного штаму для вакцинації птиці», доповідач: Фернандо Лозано, доктор ветеринарної медицини, Франція.
 • «Вплив годівлі батьківського стада, умов зберігання та інкубації яєць на продуктивність потомства», доповідач: Пітер Сурай, професор Шотландського університету, Велика Британія.
 • «Правильні інгредієнти, дозування та відповідний час – три складових, що дозволяють позбутися непродуктивних витрат у птахівництві», доповідач: Антал Ван Акуолі, технічний консультант із птахівництва, Нідерланди.
 • «Оксидаційний стрес. Вплив на продуктивність і стан здоров’я птиці», доповідач: Кшистоф Ліпінскі, професор кафедри годівлі тварин та кормовиробництва, Вармінсько-Мазурський університет, Ольштин, Польща.
 • «Можливість контролю бактеріального фону птахофабрик тільки за рахунок застосування пробіотичних препаратів», доповідач: Олександр Мачуський, незалежний консультант.
 • «Ветеринарні проблеми, викликані технологічними порушеннями (годівля, строки посадки, кліматичні коливання, газообмін на підприємстві тощо)», доповідач: Олександр Лук, лікар ветеринарної медицини, ПАТ «Кожухівська птахофабрика».
 • «Як позбутися непродуктивних витрат в інкубації», доповідач: Наталія Прокудіна, канд. вет. наук, експерт з інкубації та ембріональної патології.

 

Незалежна думка:

Олег Христина, ПП «ВетАгро»

Міжнародний форум «Птахівництво-2015» цього разу проходив у місті Львів, у напрочуд гарному старовинному «Будинку вчених». Не дивно, що зібрав він понад 150 учасників. Уже сама атмосфера заходу сприяла спілкуванню, а кількість та якість кваліфікованих доповідей направила слухачів у русло наукових досягнень і практичних порад. Усі доповіді були спрямовані на підвищення рентабельності птахівництва, а саме на те, як позбутися непродуктивних витрат.

Компанія «ВетАгро» дякує журналу «Наше Птахівництво» як організатору міжнародного форуму за надану можливість взяти безпосередню участь у заході в ролі партнера. Завдяки цьому ми змогли представити учасникам компанію «Кантерс» із Нідерландів та познайомити фахівців з її інноваційними продуктами.

Було дуже приємно, що наша продукція викликала в учасників заходу велике зацікавлення. Це ще раз підтвердило необхідність і доцільність проведення подібних форумів.

Завершився день фуршетом, на якому під легку музику джазу в невимушеній атмосфері ми змогли поспілкуватися з клієнтами, партнерами та друзями і налагодити нові ділові стосунки.

 

Андрій Оробчук, генеральний директор ТОВ «Сева Санте Анімаль Україна»

Динамічний попит на продукцію птахівництва і пов’язана з цим інтенсифікація обумовлюють нові виклики для виробників України та світу. Щоб лишатися рентабельними, птахівникам потрібні нові практичні знання та застосування інноваційних рішень.

Добрим прикладом створення галузевої платформи для обміну досвідом та думками є науково-практичний міжнародний форум «Птахівництво-2015». Тут є можливість обговорити актуальні питання птахівництва із залученням міжнародних і вітчизняних експертів. Відвідання таких заходів є обов’язковим для підвищення професійного рівня спеціалістів галузі.

Компанія «Сева Санте Анімаль Україна» – генеральний спонсор міжнародного форуму «Птахівництво-2015» – висловлює подяку всім учасникам та організаторам цього заходу за значний внесок у розвиток птахівництва України.

 Валерій Козій, лікар ветеринарної медицини

Хочу висловити подяку за можливість бути присутнім на цьогорічному міжнародному форумі «Птахівництво-2015», котрий щороку проводить журнал «Наше Птахівництво». Усі виступи в рамках форуму були напрочуд цікавими та інформативними. Крім того, дуже важливим у таких заходах є безпосереднє спілкування з учасниками, що не менш корисне, ніж прослуховування доповідей. Мені дуже сподобалися доповіді іноземних спеціалістів, зокрема Фернандо Лозано, доктора ветеринарної медицини з Франції, щодо вибору вакцинного штаму для вакцинації птиці від хвороби Гамборо. Цікавим був виступ Антала Ван Акуолі, технічного консультанта з Нідерландів, присвячений трьом складовим, що дозволяють позбутися непродуктивних витрат у птахівництві: правильним інгредієнтам, дозуванню та відповідному часу. Багато корисної інформації можна було отримати з доповіді Пітера Сурая, професора Шотландського університету, що у Великій Британії: «Вплив годівлі батьківського стада, умов зберігання та інкубації яєць на продуктивність потомства».Крім того, особливо актуальною була тема, яку розкрив Олександр Мачуцький, незалежний консультант із України. Він розповів про можливість контролю бактеріального фону птахофабрик тільки за рахунок застосування пробіотичних препаратів. Це дуже актуальне питання, адже сьогодні птахофабрики намагаються на всьому економити й мінімізувати профілактичне застосування антибіотиків. Не менше розмірковувань у мене викликала доповідь Олександра Лука, лікаря ветеринарної медицини з ПАТ «Кожухівська птахофабрика». Вона була присвячена ветеринарним проблемам, викликаним технологічними порушеннями (мова про годівлю, строки посадки, кліматичні коливання, газообмін на підприємстві тощо). 

  

Редакція журналу «Наше птахівництво» висловлює подяку всім учасникам конференції за активну позицію в обговоренні складних економічних і технологічних питань, бажає високих приростів, гідних прибутків і задоволення від праці!

  

 

 

Усі авторські права на інформацію розміщену у журналі “Наше птахівництво” та інтернет сторінці журналу за адресою https://agrotimes.ua/journals належать виключно видавничому дому «АГП Медіа» та авторам публікацій, згідно Закону України “Про авторське право та суміжні права”.
Використання інформації дозволяється тільки після отримання письмової згоди від видавничого дому «АГП Медіа». 

 

Інші статті в цьому журналі
Наше Птахівництво

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ