Агрономія

Агропакет ADAMA АВАНС: підтримка від надійного партнера

Поділитись:
Агропакет ADAMA АВАНС: підтримка від надійного партнера

Пізньої осені, коли останнє зерно кукурудзи зібрано й завезено у сховок, коли поля впорядковано від межі до межі, а озимі посіяно , з’являються думки про новий сезон. Якою буде зима одного з найбільш непередбачуваних років кількох останніх десятиліть? Що готує нам весна та 2021 рік? Хтось каже: «Поживемо — побачимо». Але компанія ADAMA пропонує агровиробникам не чекати, а завчасно подбати про вдалий початок та відмінний результат наступного сезону разом з Агропакетом ADAMA Аванс.

У компанії зазначають: Агропакет розробили на основі запитів клієнтів-агровиробників, з якими ADAMA — одна з небагатьох на ринку серед постачальників — працює безпосередньо та добре розуміє їхні потреби. Останній рік із його непередбачуваними викликами тільки підтвердив актуальність такої пропозиції.

Агровиробництво — різносторонній і комплексний процес, на результат якого значною мірою впливають незалежні від нас чинники, наприклад, погода чи природні умови. Але як і в інших галузях, розвиток технологій допомагає покращити результати виробництва. Пошук ефективніших діючих речовин у боротьбі з хворобами, бур’янами і шкідниками, селекція насіння та створення нових гібридів, надійніша техніка, зрошення — усе це дає змогу обирати адаптовані рішення й отримувати вищі врожаї кращої якості. Однак такий підхід не завжди вдається реалізувати на практиці. Аграріям бракує оборотних коштів, щоб вчасно та в повному обсязі забезпечити своє підприємство необхідними продуктами. Особливо це відчувається у складніші сезони: несприятлива погода, негативні ринкові тенденції тощо. Що й казати про 2020-й, який приніс усього потроху і загальну ринкову та економічну невпевненість в усьому світі. В таких умовах вимушені виробничі компроміси не дозволяють агровиробникам збільшити продуктивність і прибутковість господарства й обмежують його подальший розвиток. Навіть за однакових природніх умов урожайність основних культур у країнах із розвиненими фінансовими можливостями у 1,5–2 рази вища.

До слова, за кордоном фінансові можливості передбачають розвиток доступного кредитування та різноманітних фінансових інструментів для фермерів, як-от аграрні розписки, продаж майбутнього врожаю за форвардними контрактами з префінансуванням, об’єднання невеликих агровиробників задля спільного продажу зерна й купівлі матеріально-технічних ресурсів тощо.

Українська аграрна галузь теж розвивається в цьому напрямі, а рушійною силою стала, зокрема, довгострокова співпраця агровиробників з ADAMA. Поширене товарне кредитування дозволило аграріям отримати засоби захисту рослин чи інші продукти для польових робіт безпосередньо в сезон — коли підприємство здійснює основні витрати, а до перших доходів залишається чекати ще кілька місяців. Інструмент товарного кредитування вивільняє частину оборотних коштів і дозволяє агровиробникам обрати ефективні продукти для підвищення врожайності. Як результат, якісні зміни в агровиробництві. Щоправда, цей процес тривалий і без додаткових стимулів напевне  розтягнеться в часі не на один рік — аж-доки господарства зможуть накопичити ресурс для подальшого розвитку.

«Агровиробники в Україні — справжні професіонали, — зазначає Ксенія Городецька, менеджер з розвитку бізнесу ТОВ „Адама Україна”. — Умови для веден­ня агробізнесу не прості, але ми бачимо, що аграрії прагнуть розвиватися. Це проявляється в пошуку нових рішень, у запиті на альтернативні інструменти». Компанія ADAMA на такий запит відреагувала та запропонувала своїм клієнтам комплексне рішення відразу кількох актуальних завдань: технологічних і фінансових.

Компанія ADAMA запускає Агропакет ADAMA Аванс на сезон 2020/21.

Агропакет ADAMA Аванс — це простий і швидкий спосіб отримати оборотні кошти на гнучких та прийнятних умовах для агровиробників — клієнтів компанії ADAMA. Вони мають можливість водночас забезпечити своє господарство якісними засобами захисту рослин і мікродобривами ADAMA, а також отримати авансування під майбутній урожай, яке господар може використати на будь-які потреби. Додатково агровиробники зможуть користуватися консультаційною підтримкою експертів компанії як щодо агротехнологій, так і щодо вигідного продажу сільгосппродукції. У комплексі такі можливості дозволять учасникам Агропакета ADAMA АВАНС реалізувати потенціал урожайності й інвестувати в розвиток свого підприємства.

Агропакет ADAMA Аванс успішно працював протягом попередніх двох сезонів, всього за цей час ним уже скористалося близько 200 агровиробників із різних регіонів країни. Згідно з умовами, в новому сезоні 2020/21 учасником Агропакета може стати кожен клієнт компанії, який працює напряму чи через дистриб’ютора й купує продукти ADAMA на суму від 36 тис. доларів США із ПДВ. Приєднатися до Агропакета ADAMA АВАНС — швидко та просто. Документація не відрізняється від поширеної ринкової практики, а затвердження заявки відбувається протягом семи днів.

Приєднавшись до Агропакета, агровиробник отримує продукти ADAMA на кредитних умовах під забезпечення майбутнім урожаєм за товарною чи фінансовою аграрною розпискою. Агровиробники з досвідом роботи за аграрними розписками зазвичай позитивно оцінюють таку можливість з огляду на простоту інструменту. Для тих, хто ще не не має досвіду роботи із розписками, це стане нагодою отримати такий досвід і почати формувати власну кредитну історію за підтримки надійного партнера — компанії ADAMA.

Cума авансування в рамках Агропакета ADAMA АВАНС може становити до 100% суми заявки на продукти ADAMA і також здійснюєтья під забезпечення майбутнім урожаєм за товарною аграрною розпискою. У виплаті авансування ADAMA також робила акцент на швидкості — після підписання всіх відповідних документів, учасник отримує кошти на свій рахунок протягом двох тижнів, які агровиробник використовує на власний розсуд залежно від потреб господарства.

Авансування може бути нагодою для виробника вчасно отримати необхідне насіння чи добрива, що не доступні на продаж на кредитних умовах. Для когось — це можливість покращити технічне забезпечення господарства та підвищити показники врожайності. Або ж перший крок для реалізації інфраструктурного проєкту господарства — оновити склади, побудувати систему зрошення чи лінію переробки. Агропакет ADAMA Аванс — це свобода ухвалювати рішення щодо розвитку свого підприємства та користуватися перевагами сучасних технологій для підвищення врожайності й прибутковості агровиробництва.

Агровиробники можуть приєднатися до Агропакета ADAMA АВАНС та отримати продукти компанії ADAMA й авансування вже сьогодні. Кінцевий термін ухвалення заявок — 31 березня 2021 року, а детальніше з умовами Агропакета ADAMA АВАНС можна ознайомитися на сайті компанії чи в додатку ADAMA Fin (завантажуйте безкоштовно через Google Play чи App Store у своєму смартфоні).

«Завдяки Агропакету ADAMA Аванс нам вдалося отримати прибуток навіть у надскладний для підприємства рік»

Віталій Прохоров, директор ТОВ «Гарант-Агро 4» Дніпропетровська обл.)

— Основна спеціалізація ТОВ «Гарант-Агро 4» — рослинництво. На 2 тис. га вирощуємо озимі ріпак та пшеницю, а також ячмінь та соняшник. Втім, через  невелике накопичення вологи у ґрунті маємо намір скорочувати площі під ярими й просапними культурами.

Щороку ми стикаємося з різного роду випробуваннями — від погодних до цінових. Така нестабільність, що дедалі більше посилюється, є головною проблемою сучасних сільгоспвиробників. Аби частково нівелювати ризики, підвищити ефективність виробництва й забезпечити стабільний прибуток господарства, ми практикуємо стратегічне планування.

На жаль, 2019/20 маркетинговий рік виявився для підприємства невдалим. Через сильні морози значна частина ріпаку загинула. Оскільки не було снігового покриву, в верхному шарі ґрунту не накопичилося достатньо вологи. Тому з настанням посухи скоротився вегетаційний період зернових і ріпаку.  Тож під час планування наступного 2020/21 МР ми вирішили скористатися Агропакетом ADAMA Аванс. Завдяки цьому Агропакету ми отримали змогу збільшити оборотний капітал і фактично він розв’язав руки підприємству, адже перші доходи ми отримали влітку, а закладати майбутній урожай потрібно вже зараз. 

Протягом семи днів ми узгодили суму заявки на засоби захисту рослин та мікродобрива. А через чотири дні після підписання аграрної розписки аванс за с.-г. продукцію вже надійшли на рахунок нашої компанії. Загалом ми підписали дві аграрні розписки: одну — товарну, напряму, з ТОВ «Адама Україна», іншу — фінансову з нашим дистриб’ютором,  у яких придбали ЗЗР компанії ADAMA. Товарна розписка нас цілком задовольняла, адже ми розуміли, скільки в товарному еквіваленті потрібно відвантажити в рахунок отриманого авансу.

Ось так Агропакет ADAMA Аванс допоміг підприємству не лише втриматися на плаву у нелегкі часи, а й отримати прибуток. Тому, звісно, ми й надалі плануємо користуватися цим Агропакетом. Адже вивільнені додаткові оборотні кошти можна використати не лише на придбання ЗЗР та добрив, а й на поповнення та модернізацію парку техніки.

Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями