Агрономія

Як отримати високий врожай сорго: лайфхаки від фахівця «Адванта Сідз Україна»

Як отримати високий врожай сорго: лайфхаки від фахівця «Адванта Сідз Україна»

Зернове сорго із кожним роком дедалі більш стає цікавим для українських аграріїв. При цьому далеко не всі агрономи володіють ефективною технологією вирощування цієї культури.

Провідний фахівець з вирощування сорго «Адванта Сідз Україна» Володимир Чепурних, який працює у південних областях України, дав кілька порад щодо вирощування сорго.

Пропонуємо своєрідні лайфхаки від експерта:

  1. Зверніть увагу на міжряддя. Поширена думка про оптимальне міжряддя 70 см не відповідає дійсності – це рекомендації тих часів, коли випускалися стандартні сівалки. Найкраще міжряддя для сорго – від 45 до 55 см.
  2. Оптимальна норма висіву для найпосушливіших регіонів України – 85-105 тис/га. За більш сприятливих, але однак посушливих умов краще сіяти із густотою 105-110 тис/га. Тоді рослинам сорго вистачатиме вологи і поживних елементів, а рослини гарно кущитимуться.
  3. Не потрібно боятися кущіння сорго. Навпаки, добре розкущені міцні рослини забезпечать хорошу врожайність.
  4. Обов’язково використовуйте грунтовий гербіцид до сівби. У ранніх фазах розвитку наземна частина сорго відносно невелика і воно розвиває кореневу систему. Якщо не дати ефективний гербіцид, який триматиме поле чистим до травня-середини червня, то не варто розраховувати на хорошу врожайність.
  5. Бюджети українських фермерів сьогодні дуже обмежені, але під сорго потрібно дати хоча б 60 кг/га азотно-фосфорних добрив. Слід розуміти, що у рослин сорго найбільш інтенсивне споживання фосфору відбувається в період від 4 до 12 листків. Паралельно посіви гостро потребуватимуть азоту.
  6. Компенсувати знижені норми внесення міндобрив можна за допомогою інокулянтів з азотофіксуючими бактеріями, фосформобілізуючих бактерій тощо. Згідно із моїми дослідженнями та спостереженнями, сорго дуже добре «співпрацює» із симбіотичними організмами і може отримувати із атмосфери та ґрунту додатковий азот, фосфор та інші необхідні елементи.
  7. У вигляді листового підживлення може бути доречним КАС із обов’язковим додаванням прилипача. Причому прилипачі на спиртовій основі не можна використовувати до фази 7-8 листків. До КАС можна додавати більшість видів інсектицидів.
  8. Дуже корисним буде внесення препарату, що містить цинк, у фазі 7-8 листків, коли закладається китиця. Цинк позитивно впливає на репродуктивну функцію, а отже, такий недорогий агрозахід дасть змогу вплинути на майбутню врожайність.

Нагадаємо, «Адванта Сідз Україна» презентує новий гібрид силосного сорго.