Агрономія

Визначили найефективнішу речовину для контролю злакових однорічників

Тестуючи різні техносхеми хімічного захисту посівів кукурудзи від бур’янів, співробітники Інституту зернових культур з’ясували, що з поміж досліджуваних досходових гербіцидів кращий контроль злакових однорічників (мишію зеленого, курячого проса тощо) забезпечили препарати на основі діючої речовини диметенамід-П. 

Про це AgroTimes повідомив завідувач лабораторії захисту рослин ДУ Інститут зернових культур НААН України Володимир Судак. 

«Розчинність диметенамід-П виявилася у 3-5 разів вища, ніж ацетохлору та S-метолахлору. Це робить диметенамід-П більш мобільним і доступним для проростків бур’янів, а відтак і більш ефективним у боротьбі з ними», – наголосив науковець. 

За словами вченого, минулого року у допосівний період (15-20 квітня) випала майже місячна норма опадів (28 мм), що дало змогу загорнути препарати у вологий ґрунт під час допосівної культивації поля. Достатня вологість верхнього (0-10 см) шару ріллі (20-21 %), а також періодичні дощі різної інтенсивності від 1-2 до 20-25 мм 3, 9, 11, 12, 22 травня на фоні оптимального температурного режиму забезпечили належне контролювання першої хвилі бур’янів.

Читайте також:Зміна клімату стає викликом для розробників засобів захисту рослин, – думка

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!