Агрономія

Вчені встановили найкращий період застосування післясходових гербіцидів на сої

Застосування післясходових гербіцидів у період утворення соєю примордіальних листків суттєво знижує забур’яненість посівів і збільшує врожайність порівняно із унесенням у фазі 2–3 трійчастих листків культури.

На цьому наголосив провідний науковий співробітник Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН України Роман Гутянський, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Для ефективного контролювання бур’янів післясходовими гербіцидами важливе значення має строк і спосіб їх застосування в посівах сої. Більшість фірм-виробників післясходових гербіцидів, дозволених до використання в Україні на посівах сої, рекомендують застосовувати їх у фазі 1–3 трійчастих листків сої. Але нашими численними дослідженнями встановлено, що застосування післясходових гербіцидів у період утворення соєю примордіальних листків суттєво знижує забур’яненість посівів і збільшує врожайність порівняно із унесенням у фізі 2–3 трійчастих листків культури» – зазначив науковець. 

За словами Романа Гутянського, це пов’язано з тим, що в період формування соєю примордіальних листків бур’яни перебувають у ранніх фазах росту й розвитку і, відповідно, добре контролюються гербіцидами. Порушення технології на початкових етапах вирощування сої, коли, наприклад, проміжок між передпосівною культивацією і сівбою сої становитиме 3-5 днів і більше, призведе до того, що в період появи примордіальних листків на рослинах сої бур’яни вже матимуть фазову резистентність до окремих післясходових гербіцидів.

Читайте також: Ефективність ґрунтових гербіцидів залежить від низки чинників

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!