Агрономія

Грамініциди ризиковано поєднувати з деякими іншими гербіцидами, – вчений

Одночасне поєднання одного або двох протидводольних гербіцидів з грамініцидом (протизлаковий гербіцид) призводить до зниження їх дії на дводольні види бур’янів. 

Про це розповів провідний науковий співробітник Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН України Роман Гутянський, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Значно збільшити захист сої від бур’янів і зменшити прояв їх резистентності до окремих препаратів можливо за допомогою бакових сумішей гербіцидів з різним механізмом дії на бур’яни. Водночас результатами наших багаторічних досліджень встановлено, що бакові суміші протидводольних гербіцидів з грамініцидом призводить до зниження їх дії на дводольні види бур’янів, а поєднання грамініцидів з імідазоліновими гербіцидами були менш ефективні в контролюванні забур’яненості в ранній післясходовий період  через слабку дію на злакові однорічні бур’яни, особливо за їх домінування в посівах культури», – зазначив науковець.

Більше того, за словами Романа Гутянського, застосування у фазі сходів (примордіальних листків) сої бакових сумішей імідазолінових препаратів з окремими гербіцидами пригнічувало культурні рослини, значно знижувало показники азотфіксувальної здатності і врожайності сої та було економічно невигідним.

Читайте також: Під час вирощування озимого ріпаку іноді доцільно застосовувати посходові гербіциди

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!