Агрономія

Висока вологість повітря спричинить розвиток фомозу на ріпаку, – науковець

У весняний період у посівах ріпаку можливий інтенсивний розвиток фомозу. Вища шкідливість патогена спостерігатиметься за умови ураження шийки рослин ще з осені, а за ураження стебла збудник буде менш агресивним.

Про це AgroTimes  сказала кандидат с.-г. наук Ірина Мирна.

«У посівах озимого ріпаку, на рослинних рештках і в насінні капустяних культур розвиток хвороби, найвірогідніше, буде відбуватися за умов випадання частих рясних дощів і високої вологості повітря у період цвітіння-формування зеленого стручка, температури повітря 16-26ºС», – наголосила Ірина Мирна.

За її словами, найбільш інтенсивно хвороба розвиватиметься у короткоротаційних сівозмінвх, в загущених, забур’янених посівах, за механічного пошкодження рослин, зокрема від весняного боронування. За нестачі вологи ураження стебла фомозом може спричинити вилягання рослин.

Минулого сезону фомозу посівах озимого ріпаку Полісся та Лісостепу проявився осередково в фазу стеблування, уразивши 1,2-6% рослин (найбільше 12% на Вінниччині) на 10-33, максимум 80% обстежених площ.

Протягом вегетації розвиток фомозу відбувався помірно. В Степу були уражені в середньому 9, максимум 18% площ (Запорізька обл.) та 2-5% рослин.

Нагадаємо, волога прохолодна погода спричиняє розвиток циліндроспоріозу на ріпаку.