Висівання насіння гібридів ріпаку F2 призводить до негативних наслідків
Вирощування озимого ріпаку в умовах ризикованого землеробства вимагає особливого підходу. Проте деякі рішення агропідприємств є недалекоглядними.
Про це AgroTimes розповів Володимир Тишковський, засновник і керівник ПП «НВФ „Тирас”».
«Усе більше аграріїв через бажання заощадити на старті або зменшити втрати, висівають власноруч зібране насіння гібридів ріпаку F2 і навіть F3, — зауважив пан Володимир. — Але це неправильний і неефективний шлях».
Через зникнення ефекту гетерозису в другому поколінні неможливо передбачити ознаки, які матимуть такі рослини.
Сівба такого насіння призводить до негативних наслідків: нерівномірності появи сходів, різної висоти рослин і вегетаційного періоду, зниження стійкості до хвороб і шкідників, різкого зменшення врожайності тощо.
Усе це спричиняє додаткові проблеми у вирощуванні та збиранні врожаю, тож підприємство гарантовано не добирає у бункері урожаю ріпаку.
Підприємство «Тирас» пропонує розумну альтернативу — насіння сортового озимого ріпаку селекції Selgen. Це рішення особливо актуальне для господарств, які працюють на Півдні України.
Довідка
ПП НВФ «Тирас» має понад 25-річний досвід діяльності на насіннєвому ринку України, тісно співпрацює з науковими та дослідницькими установами, провідними європейськими селекційними компаніями. Підприємство пропонує чеське насіння зернових культур: пшениця, ячмінь, горох зимуючий, ріпак озимий.