Агрономія

Волинські ґрунти перевірили на наявність шкідників

У Волинській області спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки провели обстеження сільськогосподарських угідь та ґрунтові розкопки в полях сівозміни, аби виявити багатоїдних і спеціалізованих шкідників в осінній період.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області, 

Згідно з повідомленням, у базових господарствах ґрунтові розкопки було проведено на площі 4,7 тис. га, в інших господарствах – на площі 29,8 тис. га.

«У зв’язку із теплою погодою, яка спостерігалась у вересні-жовтні, під час розкопок більшу частину шкідників було виявлено у верхньому шарі ґрунту. Серед видового складу переважали личинки та лялечки травневого хруща, жужелиці, бульбочкових довгоносиків, озимої та капустяної совок, хлібних жуків та інші», – повідомляють фахівці.

Як зазначається, у порівнянні з минулим роком, в окремих районах області (Володимир-Волинський, Іваничівський, Старовижівський, Шацький) спостерігається збільшення підгризаючих совок, зокрема озимої. У віковому співвідношенні травневих і червневих хрущів цього року – майже на одному рівні (І-ІІ-48%, ІІІ-52%).

«На підставі даних обстежень фахівцями розробляються прогнози появи та заходи з боротьби зі шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур на наступний рік, що дасть можливість поінформувати та попередити сільськогосподарського виробника для того, щоб провести захист рослин вчасно, економічно та екологічно обґрунтовано», йдеться в повідомленні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!