Агрономія

Вітчизняні аграрії знову роблять ставку на озимі зернові

Поділитись:
Вітчизняні аграрії знову роблять ставку на озимі зернові

Протягом останніх двох-трьох років спостерігається повернення інтересу аграріїв до озимих зернових культур. Це пов’язано, передусім, зі змінами природно-кліматичних умов, можливістю виконання технологічних операцій навесні та стабільною рентабельністю озимих зернових.

Про це заявив генеральний директор УКАБ Тарас Висоцький.

«У середині 2000-х років спостерігався тренд зменшення площ озимих культур на користь ярих, але п’ять років тому цей тренд зупинився. Протягом останніх двох років озимі почали повертати втрачені позиції», — підкреслив він.

Тарас Висоцький зауважив, що навесні дедалі частіше спостерігаються несприятливі умови для посіву ярих культур, які не дозволяють вчасно відсіятися. Хоча 10-15% урожаю залежить від вчасності посіву. «Якщо порахувати фактори недоотримання врожаю, то прибуток від озимих культур є більш стабільним, ‒ резюмував він. ‒ Наразі ми спостерігаємо повернення озимими 10-15% площ, які були під ярими культурами».

За словами очільника УКАБ, показники минулих двох врожаїв засвідчують, що все більше підприємств розглядають пшеницю не як частину сівозміни і можливість виплати пайовикам орендну плату, а як маржинальну культуру. «Господарства ставлять цілі отримати не 4 тонн/га, а як мінімум 6 тонн/га. Інвестиції в таку технологію збільшуються, так само як і ризики, тому місця для помилок не залишається», ‒ наголосив він.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями