Агрономія

Відсутність технологій для перероблення стримує експорт нуту

Відсутність технологій для перероблення стримує експорт нуту

Ще в 2014/15 маркетинговому році експорт нуту з України був досить високим, однак за останні роки його обсяги суттєво скоротились.

 

У майбутньому не варто очікувати на стрімке зростання зовнішніх постачань бобової, оскільки цьому заважають кілька чинників, повідомив генеральний директор компанії «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов.

 

За його словами, насамперед збільшення експорту нуту з України стримує відсутність у виробників необхідних технологій для його перероблення, без яких дуже важко бути конкурентоспроможним на цьому ринку. Зокрема, наразі відчувається дефіцит обладнання для калібрування нуту та належного його упакування. Це погіршує репутацію України як експортера.

 

«Репутація українських виробників полягає в тому, що вони експортують сировину. Тобто майже весь експортований товар з України – не калібрований і не упакований», – зазначив Сергій Феофілов.

 

Він підкреслив, що збільшенню експорту може посприяти банківський сектор, який повинен допомогти аграріям з фінансуванням для придбання необхідного обладнання.

 

«Також велика роль потенційних інвесторів у селекційному аспекті вирощування нуту», – додав експерт.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!