Агрономія

Україна завоювала ринок соняшникової олії в Індії

Україна завоювала ринок соняшникової олії в Індії

 

Україна є абсолютним лідером за постачанням соняшникової олії в Індію. Українська присутність на цьому ринку є безпрецедентною — частка української соняшникової олії на індійському ринку перевищує 93%. Про це повідомляє Українська аграрна конфедерація.

 

За підсумками перших восьми місяців вітчизняний експорт соняшникової олії сягнув позначки в 3 млн тонн. Майже 31% (0,96 млн тонн) з них було експортовано саме в Індію.

 

Загалом же на країни Азії припадає понад 60% експорту української соняшникової олії.
Це підтверджують і в компанії Kernel. Одна з причин росту популярності соняшникової олії в Азії — збільшення доходів місцевого населення.

 

«Індія і Китай сьогодні є провідними країнами експорту української соняшникової олії. І ми очікуємо, що ці ринки покажуть зростання. Безумовно, це пов’язано зі збільшенням населення. Проте є ще один момент — покупці, для яких раніше соняшникова олія за ціною була недоступною, тепер переходять саме на цей продукт», — коментує Руслана Козаченко, трейдер Kernel.

 

Одним із перспективних товарів для експорту в Азію фахівці Kernel вважають бутильовану соняшникову олію.
«Ринок бутильованої олії розвивається, і для нас відкриваються нові можливості. Звичайно, є кілька проблемних моментів. По-перше, різниця в податковому миті. Мито на рафіновану олію набагато вище. Тобто покупцям вигідніше рафінувати олію самостійно, розливати її в пляшки й уже із цим продуктом виходити на ринок», — каже Руслана Козаченко.

 

За її словами, другий момент також пов’язаний із ціною — у країнах Азії можуть робити блендінг, додаючи у соняшникову олію домішки, що робить кінцевий продукт дешевшим.

 

AgroNews

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!