Агрономія
Головне:
Агрономія

У Нікітському ботсаду запрацює автоматизована теплиця

У Нікітському ботсаду запрацює автоматизована теплиця

На базі Нікітського ботанічного саду в окупованому Криму цього року почне діяти автоматизована теплиця, в якій  досліджуватимуться і проводитимуться вірусологічні та біоінженерні експерименти.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства сільського господарства Криму.

«Створено науково-технологічний комплекс «Біотрон» і «Геноміка», який не має аналогів у межах Російської Федерації», – розповів міністр сільського господарства підконтрольного Росії уряду Криму Андрій Рюмшин.

У 2018 році планується здача і запуск в роботу лабораторії «Фітотрон», уточнив він. Це – автоматизована теплиця, що займає територію близько 300 кв. м, у якій досліджуватимуться адаптаційні властивості отриманих біотехнологічним шляхом рослин у процесі їх акліматизації, проводитимуться вірусологічні та біоінженерні експерименти.

Усі маніпуляції над плодовими, ефіроолійними, декоративними рослинами і рідкісними ендеміками флори Криму, за інформацією завідувача відділом біології розвитку рослин, біотехнології та  біобезпеки Ірини Мітрофанової, здійснюються в зоні комплексу з надлишковим тиском, оснащеної спеціальними хепафільтрами.

Окреме приміщення призначене для генобанку цінних видів і сортів рослин. Тут вони сповільнюють свій ріст і розвиток, не втрачаючи життєздатності.

У трьох великих приміщеннях, фітокапсулах, одночасно може культивуватися 200 тис. рослинних об’єктів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали