Агрономія

У Британії розробили тест, що за шість годин виявляє септоріоз у зернових

Британська компанія Microgenetics розробила тест, при використанні якого можна виявити септоріоз у зернових культур всього за шість годин, повідомляє Farminguk.

Розробники відзначили, що новий тест є чутливим і дозволяє діагностувати хворобу при наявності невеликої кількості збудника на рослині.

Як відзначили в компанії, існуючі тести на виявлення збудників займають місяці для отримання результатів, хвороба іноді визначається занадто пізно.

У Microgenetics підкреслили, що нова технологія дозволить знизити втрати врожаю зерна і запобігти надмірному застосуванню фунгіцидів.

«Важливо, що якщо ми бачимо низький відсоток розвитку збудників хвороби, то фермерам, відповідно, можна вчасно використовувати більш простий і дешевий за ціною фунгіцид, ніж проводити обробки посівів сильними і дорогими препаратами, дочекавшись кризи», – вважають фахівці Microgenetics.

Довідка

Септоріоз викликають недосконалі гриби р. Septoria. Залежно від агрокліматичної зони зернові культури можуть вражати 8-15 видів септор. На пшениці найбільш поширеними і шкідливими є два – Septoria tritici Robert Desm і Stagonospora nodorum Berk. Перший вид (S. tritici) вражає переважно листя, другий (S. nodorum) – все надземні органи (листя, колос, зерно). На уражених органах утворюються плями жовтого і світло-бурого кольору з темним обідком і чорними точками дрібних пікнід. Листя бліднуть, поступово втрачають зелений колір і всихають.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!