Агрономія
Головне:
Агрономія

Стрес рослин загрожує втратами врожаю, – дослідження

Втрати врожаю через стреси у рослин можуть сягати від 30 до 100%.

Про це розповідає AgroTimes, посилаючись на дослідження науковців БТУ-ЦЕНТР.

Серед несприятливих впливів експерти виокремлюють кліматичні стреси, а також біотичні  (вплив мікроорганізмів, інших рослин і тварин); антропогенні (пестицидне навантаження, ґрунтообробіток, система удобрення) та едафічні (структура ґрунту, його фізико-хімічні властивості та водний режим).

 «Перша стадія стресу – тривога, що спричиняє синтезування стресових білків і призводить до гальмування ділення й росту клітин, виникнення симптомів початкових пошкоджень рослин. Друга стадія – адаптація, на якій відбувається часткове відновлення вихідних фізіологічних параметрів і структури рослини. На третій стадії функції рослини можуть або відновитися або виснажитися. Тому дуже важливо не допустити фазу виснаження або ж принаймні запобігти проявам стресу на початковій стадії», – зауважують вчені.

Як уже розповідав AgroTimes, підвищити стресостійкість рослин, компанія БТУ­ЦЕНТР розробила інноваційну програму STOP СТРЕС. До її складу входять три біопрепарати – антистресант Органік­баланс®, стимулятор росту Азотофіт® і прилипач Липосам®. Програму застосовують до настання або після закінчення дії стресового чинника.

Журнали