Агрономія
Головне:
Агрономія

Стало відомо, як STOP CТРЕС підвищує стресостійкість рослин

Біопрепарати БТУ-ЦЕНТР/Жива Земля у складі інноваційної програми STOP СТРЕС підвищують стресостійкість рослин, що дає змогу уникнути або мінімізувати негативну дію зовнішніх несприятливих чинників.

Про це йдеться у статті AgroTimes.

Як розповідає видання, комплексна дія антистресанта Органік­баланс®, стимулятора росту Азотофіт® і прилипача Липосам® ефективно підвищує імунну реакцію рослини на стрес.

Мікроорганізми у складі Органік-баланс® і Азотофіт® забезпечать рослину амінокислотами, які беруть участь у метаболізмі, слугують будівельним матеріалом для формування клітин (розвитку й росту) і виконують багато інших важливих функцій.

З амінокислот синтезуються білки — саме від них і їх якісного та кількісного складу в рослинах залежить стійкість рослин до стресових умов і подолання їх наслідків. Бактерії у складі Органік-баланс® також продукують фітогормони та вітаміни.

Прилипач Липосам® створює високомолекулярну сітку на поверхні рослини, що сприяє закріпленню засобів захисту і живлення, а також, не перешкоджаючи її фотосинтезу і диханню, захищає від сонячного проміння та запобігатиме надмірному випаровуванню вологи. Завдяки своїй високій абсорбційній здатності знизить стрес від шкідливого впливу пестицидів, а отже — сприяє відновленню вегетації.

Таким чином інноваційна програма STOP СТРЕС та підвищує стресостійкість рослин. Крім того, біопрепарати містять мікроорганізми-антагоністи патогенів, які оселяються на поверхні листя і пригнічують розвиток патогенів.