Спрогнозували розвиток шкідників і хвороб у посівах на Запоріжжі
У посівах озимих та ярих зернових колосових культур Запоріжжя личинки старших віків клопа шкідливої черепашки та молоді клопи (окрилилось 30-50, макс. 80% в південних районах) інтенсивно харчуватимуться дозріваючим зерном, що спричинятиме погіршення посівних і харчових кондицій зерна.
Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області.
Клопи, що не встигнуть дохарчуватися до збирання врожаю, живитимуться на диких злаках, нерідко у посівах кукурудзи, соняшнику, хоч ці рослини мало сприятливі для цього, після чого відлітатимуть до місць зимівлі.
Хлібні жуки та жужелиця пошкоджуватимуть зерно в колосках пшениці, ячменю, жита, що осередково може призвести до зменшення маси зерна. Живлення більшості жуків хлібної жужелиці закінчиться до настання жнив, фітофаги зосереджуватимуться в місцях втрати зерна.
В разі жарких, посушливих умов протягом місяця, жуки перебуватимуть у стані літньої діапаузи. Хлібні жуки у липні спарюватимуться та відкладатимуть яйця в ґрунт на парах і просапних культурах.
За сприятливих погодних умов вегетуючі зернові культури хворітимуть на буру листкову іржу, септоріоз, гельмінтоспоріоз. Всюди на колосі триватиме розвиток фузаріозу, септоріозу, гельмінтоспоріозу, що в свою чергу створюватиме проблеми з використанням хворого зерна. Шкідливість хвороб особливо посилюватиметься на полеглих посівах та періодичних опадах.
Сажкові хвороби, зокрема летуча, розвиватимуться здебільшого в господарствах, які не дотримуються протисажкових заходів. На рослинах, які уражені кореневими гнилями, матимуть місце білоколосість та щуплозерність.
У кукурудзі розвиватимуться попелиці, цикадки, стебловий (кукурудзяний) метелик, бавовникова, інші совки, із хвороб гельмінтоспоріоз, осередково пухирчаста та летуча сажки. Оскільки, для вищезгаданих хвороб складаються оптимальні умови, тому повсюди можливий епіфітотійний розвиток плямистостей листя та сажкових хвороб на сприйнятливих гібридах.
Нагадаємо, фахівці дали рекомендації щодо захисту колоса від шкідників.