Агрономія

Повсюди в посівах кукурудзи триває літ стеблового метелика

Літ стеблового кукурудзяного метелика

Повсюди в посівах кукурудзи триває літ стеблового (кукурудзяного) метелика, відкладання ним яєць (Полтавська, Чернігівська, Чернівецька обл.), у Дніпропетровській, Одеській та Чернігівській областях відродження та живлення гусениць, якими заселено 1-10% обстежених площ пошкоджено до 3% рослин за чисельності 0,3-0,5 гусениці на кожну.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

За вологості нижче за 30% з підвищеною температурою понад 30ºС більшість яйцекладок гине. У Чернівецькій області на  посівах кукурудзи (0,1 тис. га) личинками західного кукурудзяного жука пошкоджено 5-8% рослин.

Злаковими попелицями заселено 20% площ, 4-10% рослин. У Київській, Миколаївській та Полтавській областях гельмінтоспоріозом уражено 2-5% рослин.

Для обмеження шкідливості стеблового (кукурудзяного) метелика на початку та під час масового відкладання яєць слід проводити випуск трихограми з нормою 50-100 тис. самиць, знищення бур’янів та квітучих нектароносів.

Ефективність ентомофага залежить від погодних умов, біологічних показників комахи, чіткого дотримання регламентів, методики та технології застосування трихограми на конкретному полі.

За виявлення гусениць шкідника за чисельності 1-2 екз на рослину або 6-8% заселених рослин у фазах 6-8 листків – викидання волоті, необхідне обприскування посівів дозволеними до використання інсектицидами.

Нагадаємо, приорювання післяжнивних рештків кукурудзи восени зменшить поширення шкідників.