Агрономія
Головне:
Агрономія

Спосіб основного обробітку впливає на зміну об’ємної маси ґрунту під ріпаком

Спосіб основного обробітку впливає на зміну об’ємної маси ґрунту під ріпаком

Способи основного обробітку впливають на зміну об’ємної маси ґрунту під посівами ріпаку озимого.

Такі висновки зроблено за результатами досліджень, проведених у Прикарпатській державній сільськогосподарська станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН.

Згідно з ними, більш низька щільність будови верхнього 0-10 см шару ґрунту відмічена у варіантах мілкої оранки та поверхневого обробітку ґрунту. Наслідком цього є концентрація в цьому шарі свіжих органічних решток (післяжнивних та кореневих решток польових культур). 

Однак, вже шар 10-20 см за цих обробітків мав значно вищу щільність, ніж за звичайної оранки. З глибиною величина об’ємної маси у варіантах з мілкими обробітками стрімко зростала. 

Так, за мілкої оранки вона складала 1,29 г/см3, а за поверхневого обробітку – 1,35 г/см3. Висока щільність є наслідком дії ходових систем сільськогосподарських машин під час підготовки ґрунту.

Об’ємна маса нижніх шарів ґрунту була високою і в горизонті 20-30 см, де за мілких та поверхневого обробітку в середньому складала 1,35-1,37 г/см3.

Під впливом глибокої оранки відбувається розпушування ґрунту по всій глибині цього обробітку, причому динаміка зниження щільності в нижніх шарах значно менша, ніж за мілких обробітків.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали