Агрономія
Головне:
Агрономія

Соняшник сіють з огляду на температуру ґрунту на глибині загортання насіння, – вчений

Вибір оптимальних строків сівби соняшнику для гібридів різних груп стиглості має ґрунтуватися на показниках температури прогрівання ґрунту на глибині загортання насіння, а не на календарному терміні, оскільки у кожній зоні вирощування ці строки будуть суттєво різнитися.

Про це журналу The Ukrainian Farmer сказав завідувач відділу селекції та насінництва гібридного соняшнику Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення Борис Вареник.

«На темпи розвитку рослин соняшнику значний вплив мають умови зволоження. У першу добу насіння соняшнику поглинає близько 37-46% вологи від своєї початкової ваги. У подальшому таке швидке поглинання вологи насінням зберігається за високої температури 20-22°C, за 8-15°C воно дещо знижується і сильно уповільнюється за 2-3°C», – зазначив Борис Вареник.  

За його словами, дружнє проростання насіння відбувається за температури 12-15°C. Відтак дуже важливо правильно визначити оптимальні строки сівби соняшнику для гібридів різних груп стиглості.

Науковець також додав, що культуру слід висівати, коли ґрунт прогріється до температури від 10…12 до 14…16°С.

Нагадаємо, господарство на Дніпропетровщині отримує гарні врожаї соняшнику без гербіцидів. Як повідомлялося, найбільше соняшнику у 2020 році виростили на Харківщині.