Агрономія
Головне:
Агрономія

Сірчані добрива знижують ураженість озимої пшениці кореневими гнилями

Сірчані добрива сприяють зменшенню ураженості озимої пшениці кореневими гнилями і запобігають зниженню врожайності зерна і вмісту в ньому білка.

Про це в журналі The Ukrainian Farmer пише професор кафедри агрохімії і грунтознавства Уманського національного університету садівництва Григорій Господаренко.

«Однією з особливостей озимої пшениці є нерозривність азотного і сірчаного живлення. Сірка, як і азот – складова частина білка. Тому внесення сірчаних добрив у дозі 20-30 кг/га сприяє зменшенню ураженості рослин кореневими гнилями і запобігає зниженню врожайності зерна і вмісту в ньому білка», – зазначає науковець.

Він також нагадав, що пшениця виносить 2,5-5,5 кг сірки/т зерна та відповідної кількості соломи. Для діагностики нестачі сірки критичним вважають вміст її рухомих сполук у ґрунті < 12 мг/кг.

Нагадаємо, сірчані добрива добре застосовувати для поліпшення засвоєння поживних речовин. Сірка сприяє засвоєнню азоту рослинами, а дефіцит її одиниці потенційно призводить до втрат 15 одиниць азоту.