Агрономія

Ранньовесняне азотне підживлення особливо потрібне зрідженим посівам пшениці, – науковець

На зріджених посівах пшениці озимої зі слабкорозвиненими рослинами обов’язково слід здійснювати азотне підживлення у зимово-весняний період, коли середньодобові  температури повітря сягають понад +5°С.

Про це в журналі The Ukrainian Farmer пише професор кафедри агрохімії і грунтознавства Уманського національного університету садівництва Григорій Господаренко.

«За непромивного водного режиму в зимово-весняний період азотні сполуки разом з вологою переміщується по профілю ґрунту й залишаються доступними для рослин під час посушливих погодних умов.», – наголошує професор.  

Висока ефективність такого внесення азотних добрив (традиційно – це аміачна селітра) пояснюється тим, що пшениця ослаблена і потребує посиленого азотного живлення для інтенсивного відростання У ґрунті в цей час недостатньо мінеральних сполук азоту. Тому цей захід завжди дає стійкі прирости врожаю.

За словами науковця, крім аміачної селітри напровесні можна вносити КАС. При цьому краплі КАС мають бути великими, щоб вони стікали з листків рослин і не обпікали їх. Для цього обприскувачі обладнують розпилювачами з великими отворами або штангами з гнучкими розливними трубочками, щоб розчин виливався на поверхню ґрунту, що особливо важливо на зріджених посівах.

Нагадаємо, азотне підживлення пшениці дисковою сівалкою має низку вад.