Агрономія

Сходи озимого ріпаку на Черкащині локально пошкоджують три фітофаги

Сходи озимого ріпаку на Черкащині локально пошкоджують три фітофаги

На території Черкаської області локально сходи озимого ріпаку пошкоджують несправжньогусениці ріпакового пильщика, гусениці озимої совки, хрестоцвіті блішки.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Несправжньогусениці ріпакового пильщика довжиною 17-25 мм, брудно-зеленого кольору з чорною головою, без шипів і щетинок, по спині та боках проходять поздовжні синьо-бурі смуги. Гусениці знищують листки повністю, залишаючи лише центральну жилку, внаслідок чого молоді рослини засихають.

Дорослі гусениці озимої совки завдовжки до 50 мм, землисто-сірого кольору, з масним блиском, темними повздовжніми смугами. Голова рудувата, потиличний щиток бурий зі світлою смугою посередині. Гусениця, яку потурбували, закручується у кільце. Гусениці  вигризають у коренях великі ямки або перегризають кореневу шийку й черешки листків.     

Хрестоцвіті блішки – жучки завдовжки від 1,5 до 3 мм з овально-довгастими тілами й вусиками не довше третини тіла. Види блішок відрізняються забарвленням надкрила – вони можуть бути чорними, смугастими або з металевим відблиском. Пошкоджують сім’ядольні і першу пару справжніх листків ріпаку, вигризаючи паренхіму зверху листка у вигляді круглих «віконець», залишаючи шкірку чи кругло-овальний отвір. За більших пошкоджень ці отвори можуть зливатися, внаслідок чого сім’ядолі і перші листки засихають. А якщо пошкоджена і точка росту, то рослина гине.

За досягнення шкідниками порогу шкодочинності (2-3 гусениці  ріпакового пильщика і озимої совки на кв. м хрестоцвіті блішки – 5 особин на кв. м) необхідно провести крайові або суцільні обробки одним із рекомендованих інсектицидів, згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Не менше як за дві доби про час та місце проведення обробок наземними агрегатами необхідно обов`язково попереджувати голів ОТГ, старостів сіл і селищ, населення села та пасічників.

Під час роботи із засобами захисту рослин слід дотримуватися загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Нагадаємо, агрокліматичні умови цього року сприятливі для сівби озимого ріпаку.