Агрономія

Агрокліматичні умови цього року сприятливі для сівби озимого ріпаку

Агрокліматичні умови цього року сприятливі для сівби озимого ріпаку

Цього року в Україні склалися сприятливі агрокліматичні умови для сівби озимого ріпаку, що сприяє отриманню ганих сходів та дає надію на вдалу перезимівлю культури і добрий урожай.

Як пише у своїй колонці на AgroTimes головний агроном ПП «Юхимівське» Іван Шаляревич (Вінницька обл.), у господарстві цього року сіяли ріпак майже без добрив, зате у добре зволожений ґрунт. Добрива вносили лише на ті поля, що мають кращу продуктивність. За його словами, сприятливі умови сівби та гарні сходи – запорука доброго врожаю культури.

«Якщо ріпак входить у зиму в оптимальній для себе фазі, то за умови підживлення це гарантія врожаю на рівні 3 т/га, навіть якщо весна буде посушлива», – зазначив агроном.

Про сприятливі умови сівби розповів і голова СФГ «Дослідне» Володимир Мокляк (Полтавська обл.).

«За липень у нас випало 66,1 мм опадів, тоді як місячна норма для нашого регіону становить 61 мм. Такого в нас давно не було. Тож озимий ріпак посіяли у вологий ґрунт і вже отримали сходи. А для врожаю цієї культури, як відомо, вчасні та дружні сходи мають дуже велике значення», – розповів  аграрій.

До слова, ріпаку в господарстві посіяли більше, ніж планували – 400 га. 

Нагадаємо, сівба озимого ріпаку вже завершена у п’яти областях. Як повідомлялося, українські аграрії збільшують посівні площі під ріпаком.