Агрономія

Ринок українських сортів насіння на 30% – сірий

Ринок українських сортів насіння на 30% – сірий

Сірий ринок насіння, принаймні вітчизняних сортів, в Україні становить 30%. Таку оцінку озвучила Юлія Прохода очільниця асоціації «Українське насіннєве товариство» в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

«У жодній країні світу фальсифікат не знищили. І не думаю, що Україна буде першою, хто це зробить. Бо на це є матеріальні передумови, –зазначила вона. – Інколи насіння дуже дороге, розрив між дешевим і дорогим насінням дуже великий. Наприклад, найдешевша вітчизняна посівна одиниця кукурудзи може коштувати $15, а найдорожча іноземна — $250. Важко встояти, щоб не насипати в мішок з-під іноземної кукурудзи свою й продавати як іноземну».

На її думку, сірий ринок можна тільки стримувати. Для цього держава має стимулювати розвиток білого ринку.

До реформування галузі насінництва контрольні функції виконувала Держсільгоспінспекція, нагадала Юлія Прохода. Нині ці функції мають перейти до Держпродспоживслужби, але поки що цього фактично не сталося. Держсільгоспінспекція перебуває у стані ліквідації, але доки остаточно не вирішиться питання щодо того, хто виконуватиме функції сертифікації, вона не може віддати свої ресурси та повноваження.

«Тобто нині в нас жевріє сертифікація, а контролю як такого немає взагалі», – підсумувала експерт.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!