Прораховано рентабельність фунгіцидних обробок посівів озимих зернових культур
Рішення про кількість фунгіцидних обробок посівів озимих зернових культур і строки їх проведення має ухвалюватися в кожному конкретному випадку з урахуванням фітопатологічної ситуації й погод них умов. Водночас, чим вищий рівень сформованого врожаю, тим більша величина збереженого врожаю від проведення фунгіцидної обробки.
Про це AgroTimes розповів Микола Зосимчук, заступник директора з наукової роботи Сарненська дослідна станція ІВПіМ НААН.
Так, за врожайності 20-30 ц/га рентабельною буде одна фунгіцидна обробка, 40-60 ц/га – дві, понад 70 ц/га кількість обробок може досягати трьох.
Для захисту листкового апарату від ураження хворобами доцільно проводити фунгіцидні обробки за наявності ознак однієї або комплексу хвороб на 3-му листку (рахунок зверху) у 50% рослин або пороговому розвитку (1-5%).
Застосовувати фунгіциди для захисту колоса від ураження хворобами рекомендується в період колосіння – цвітіння зернових культур.
Найефективнішими є препарати на основі діючих речовин групи триазолів.
«Дотримання наукових рекомендацій по захисту посівів озимих зернових культур у весняний період значною мірою підвищує врожайність і сприяє підвищенню якості врожаю», – зазначив пан Микола.
Нагадаємо, весняне азотне живлення озимого ріпаку слід робити у три етапи. Як повідомлялося, перший у світі гібридний фунгіцид реєструють в ЄС.