Агрономія

Позакореневе підживлення дозволить підвищити врожайність кукурудзи

За рахунок позакореневого підживлення можна підвищити врожайність кукурудзи в межах 2-5 ц/га, а також збільшити вміст білка в зерні на 0,5-1,5%.

Про це повідомляє пресслужба розробника й виробника рідких комплексних хелатних добрив ТОВ «УкрАгроРесурс».

В компанії нагадують, що cередня урожайність зерна кукурудзи в Україні становить близько 6 т/га та має значні резерви її збільшення.

Для підвищення рівня реалізації біологічного потенціалу культури не менш важливе значення має збалансована система удобрення, яка базується на оптимальному забезпеченні рослин впродовж вегетації як макро- так і мікроелементами, які відіграють в живленні не останню роль для рослини.

Для формування високого врожаю потрібна висока забезпеченість елементами живлення. Так, на формування 1 т зерна з відповідною кількістю стебел і листя кукурудза використовується: 24–30 кг азоту, 10–12 кг фосфору, 25–30 кг калію, по 6–10 кг магнію і кальцію. Також для формування високого врожаю рослини кукурудзи потребують і певної кількості мікроелементів. У процесі вегетації вони поглинають до 800 г/га марганцю, 350–400 г/га цинку, 70 г/га бору, 50–60 г/га міді. Кукурудза досить чутлива до нестачі цинку, заліза, середньочутлива на нестачу бору та міді, а на лужних ґрунтах – до марганцю.

Технологія живлення кукурудзи мікродобривами ґрунтується на позакореневому внесенні мікроелементів у критичні фази росту та розвитку рослин. Позакореневе підживлення проводять фази: 3–5 та 7–10 листків.

Нагадаємо, позакореневе підживлення кукурудзи ефективне за сухої спекотної погоди. Також ми писали, що позакореневе підживлення має деякі переваги над кореневим.