Агрономія
Головне:
Агрономія

Подвійне застосування регуляторів росту сприяє отриманню якісного врожаю соняшнику

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Якщо весняні умови не сприяють позитивному відгуку рослини на обробку посівного матеріалу регулятором росту рослин (прохолодна та перезволожена весна), то подальше формування врожаю може визначатись суттєвим зменшенням схожості насіння.

Подолати цей чинник можна через потужну стимуляцію росту рослин у критичні фази їх вегетації РРР відповідної направленості дії.

На цьому акцентували у Лабораторії родючості ґрунтів та ґрунтозахисних технологій ДП «ДГ «Донецьке», пише журнал The Ukrainian Farmer.

За обробки дорослих рослин регуляторами росту інтенсифікується споживання мінеральних речовин, покращується імунітет і стійкість до несприятливих чинників довкілля.

Соняшник поглинає досить велику кількість елементів живлення за період вегетації і є культурою високої біогеохімічної активності, що зумовлено її генетичними особливостями.

Однак великий вплив на життя й розвиток рослин соняшнику мають такі чинники, як наявність і доступність елементів живлення в ґрунті, присутність вологи, температурний режим, погодні умови, фітосанітарний стан середовища тощо.

Застосування регуляторів росту в обробці посівного матеріалу з подальшою листковою обробкою соняшнику підвищує спроможність рослин протистояти різним небажаним природним чинникам і дозволяє сформувати більшу кількість урожаю.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: