Агрономія

Площі посівів сої в Україні можуть зрости максимум до 2 млн га, – прогноз

Площі посівів сої в Україні можуть зрости максимум до 2 млн га, – прогноз

За прогнозами площі посівів сої в Україні можуть зрости максимум до 2 млн гектарів. А торік цей показник був найвищим за останні п’ять років – на рівні 1,82 млн га. І завдяки сприятливим погодним умовам аграрії отримали середню врожайність по країні на рівні 2,65 т/га і зібрали 4,82 млн тонн. Для порівняння: 2015 року, коли соєю було засіяно найбільшу в історії України площу – 2,1 млн га, валовий збір становив 3,76 млн тонн за середньої врожайності 1,8 т/га.

Про це повідомив консультант з агрономії Асоціації «Дунайська соя», дорадник з агрономії Микола Биков у своїй колонці в журналі The Ukrainian Farmer.

За його словами, через ісовірне збльшення площ посівів сої можуть виникати побоювання, що через збільшення виробництва ціна на неї просяде. Втім, спрогнозувати це вкрай складно, адже, по-перше, неможливо передбачити, чи сприятимуть погодні умови істотному збільшенню валового виробництва сої. По-друге, ціна на неї залежить також і від обсягів її виробництва в Бразилії та США.

«Звісно, я завжди за бобові у сівозміні, адже вони є хорошими попередниками для наступних культур і не виснажують ґрунт, утім, найкращим варіантом уважаю диверсифікацію ризиків – тобто формування сівозміни без перекосу в бік якоїсь однієї культури тільки тому, що ціна на неї цього року зросла», – зазначив Микола Биков.

Нагадаємо, за словами фахівця, за певних умов соя може давати врожайність понад 2,5 т/га без основних добрив. Раніше Микола Биков зазначав, що збільшення посівних площ під соєю ймовірне лише за рахунок Правобережжя.