Агрономія

За певних умов соя може давати врожайність понад 2,5 т/га без основних добрив

За певних умов соя може давати врожайність понад 2,5 т/га без основних добрив

За сприятливих кліматичних умов та високої природньої родючості ґрунту соя може давати високі врожаї навіть без основних добрив. Так, за рівномірного розподілу опадів протягом вегетаційного періоду та вмісту гумусу в ґрунті не менше 2% соя може давати більше 2,5 т/га.

Про це пише консультант з агрономії Асоціації «Дунайська соя», національний експерт із ґрунтоощадного землеробства ФАО Микола Биков у своїй колонці на AgroTimes.

«Саме завдяки такій перевазі цієї культури багато фермерів центру та півночі України збільшують площі посівів під нею в умовах подорожчання добрив. Хоча навіть багатий гумусом ґрунт може мати різну доступність фосфору чи, незбалансованісь елементів живлення», – зауважив фахівець.

За його словами, все це треба контролювати за допомогою аналізу ґрунту і за його результатами формувати систему підживлення. Інакше продуктивність сої буде низькою, а за урожайності 2 т/гам її рентабельність мінімальна, якщо не нульова.

Нагадаємо, цьогоріч прогнозується хороша вага тисячі насінин сої. Також, згідно з прогнозом, урожай сої цьогоріч очікується на 18% вищий, ніж торік.