Агрономія

Збільшення посівних площ під соєю ймовірне лише за рахунок Правобережжя, – думка

Збільшення посівних площ під соєю ймовірне лише за рахунок Правобережжя, – думка

Посівні площі під соєю на Лівобережжі скорочуються, зокрема, через дефіцит опадів А південь України практично лишається без цієї культури через підрив Каховської ГЕС, що унеможливило зрошення. Відтак, збільшення посівних площ під соєю ймовірне лише за рахунок Правобережжя.

Таку думку висловив консультант з агрономії Асоціації «Дунайська соя», національний експерт із ґрунтоощадного землеробства ФАО Микола Биков у своїй колонці на AgroTimes.

І це, за його словами, залежатиме від того, чи зможе Україна налагодити стабільний експорт у Європу та витіснити наших основних конкурентів – Бразилію на європейському ринку.

«Для цього треба не лише демпінгувати ціни, а й враховувати додаткові екологічні вимоги та сертифікуватися, бо саме європейський ринок сої наразі є чи не найперспективнішим для нас, зокрема, через високий попит та коротке логістичне плече», – зазначив Микола Биков.

Він також додав, що виробники повинні детально вивчати вимоги та регламенти Євросоюзу до зменшення застосування азотних добрив та пестицидів, заборону окремих діючих речовин.

Нагадаємо, в цілому за прогнозами посівні площі сої наступного року можуть сягнути 1,6-1,8 млн га за умови збереження хорошої ціни на неї.

Нагадаємо, урожай сої цьогоріч очікується на 18% вищий, ніж торік.