Після яких попередників озима пшениця більш забезпечена елементами живлення, – досвід
Після здійснення листкової діагностики у господарстві «Лище», що на Волині, дійшли висновку, що озима пшениця, розміщена по угноєних цукрових буряках, більше забезпечена елементами живлення проти неугноєних попередників.
Про це AgroTimes розповів директор господарства Святослав Карбовський.
Втім, і тут відмічено істотний дефіцит у живленні рослин таких важливих елементів, як азот, мідь і сірка, що відіграють суттєву роль у формуванні врожаю зерна та його якості. Натомість на неугноєній частині поля, за розміщення по ріпаку, окрім наведених вище елементів, бракувало для формування бажаного врожаю різною мірою магнію, цинку, бору, кобальту й частково марганцю з калієм.
«Удосконалену комплексну функціональну рослинну діагностику пшениці ми проводили на полях із різними попередниками (озимий ріпак, кукурудза і цукрові буряки), а також залежно від угноєння останніх. Результати діагностики й наступні рекомендації оцінювали й розробляли з розрахунку одержання врожаю зерна не меншого за 7 т/га», – зазначив Святослав Карбовський.
За його словами, у рослин пшениці, розміщеної після кукурудзи, було помічено недостатній рівень живлення вісьмома елементами з тринадцяти, що визначалися. Серед них – азот, фосфор, магній, сірка, цинк і молібден.
Від рівня живлення двома останніми мікроелементами й фосфором тісно залежить рівень споживання рослинами азоту – головного «будівничого» врожаїв.
Нагадаємо, сірчані добрива знижують ураженість озимої пшениці кореневими гнилями. А ранньовесняне азотне підживлення особливо потрібне зрідженим посівам пшениці.