Агрономія

Перед сівбою озимих цього року необхідна фітоекспертиза насіння

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області неодноразово виявляли у зразках рослин озимої пшениці збудників таких хвороб як фузаріоз, альтернаріоз, септоріоз, оливкова пліснява, тверда і летюча сажки та ін. Тож фахівці рекомендують фермерам вжити комплекс профілактичних заходів, серед яких – фітоекспертиза насіння.

Про це повідомляють у ГУ Держпродспожислужби в Харківській області.  

Зокрема, йдеться про підбір та сівбу стійких до хвороб сортів.

«Сівба має здійснюватися насіннєвим матеріалом, що пройшов очищення, сортування з обов’язковою перевіркою посівних якостей», – ідеться в повідомленні.

Зростанню стійкості до хвороб та шкідників сприяє внесення повного комплексу мінеральних добрив (NPK) з мікроелементами та підбір попередників згідно з рекомендаціями наукових установ.

Важливим прийомом є хімічна обробка насіння (протруєння) проти твердої та летючої сажок, фузаріозу, септоріозу, гельмінтоспоріозу, оливкової плісняви та інших хвороб.

Попередньо бажана фітоекспертиза насіння на ураженість хворобами. Цей захід може допомогти підібати найбільш ефективні протруйники з урахуванням видового складу виявлених хвороб.

Нагадаємо, липневі дощі погіршили якість зерна.