Агрономія

Озимі зернові на Херсонщині розвиваються гірше, ніж торік

Озимі зернові на Херсонщині розвиваються гірше, ніж торік

У першій декаді грудня у всіх регіонах спостерігалася прохолодна з короткочасними опадами погода. У Херсонській області пройшли помірні опади у вигляді дощу та мокрого снігу, кількість їх становила від 4 до 13,2 мм. Місцями по області утворився сніговий покрив до 1 см.

На посівах озимої пшениці та озимого ячменю рослини знаходяться в різному стані, в залежності від строку сівби від появи сходів до кущіння. На посівах раннього строку сівби рослини утворили 3-5,3 пагонів, а оптимального – 1,5-3,2 пагонів. Озимий ячмінь оптимального строку сівби знаходиться в фазі кущіння.

На відміну від попереднього року в цьому році зростання і розвиток рослин озимих зернових культур у Херсонській області значно гірше. Надземна біомаса рослин озимої пшениці і ячменю озимого в 1,3-1,9 рази менше, ніж зазвичай. Це пов’язано зі зниженим температурним режимом в жовтні. Крім того, спостерігалися значні коливання нічних і денних температур.

Разом із тим, аналіз цукрів у вузлах кущіння показав їх досить високий вміст, особливо при оптимальних строках сівби, де цукрів накопичилося в залежності від попередника і сорту, 39-45%, а на пізніх – 31-35%.

На посівах озимого ячменю цукрів у вузлах кущіння накопичилося в межах 22-32%. З таким вмістом цукрів рослини озимих зернових культур можуть задовільно пережити зиму.

УкрАгроКонсалт

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!