Агрономія

Одним із засобів управління погодними ризиками може стати інструмент прогнозування посухи

Управління ризиками, в тому числі погодними, на сьогодні є одним із головних викликів для українських аграріїв. На часі, зокрема, прогнозування дефіциту вологи та попередження його наслідків.

Про це розповів Володимир Кузьмич, менеджер із розвитку портфоліо кукурудзи ТОВ «Лімагрейн Україна» під час конференції «Ефективне землеробство: гарантований урожай за несприятливих умов».

За його словами, інструмент для діагностики ризиків посухи, розроблений компанією Limagrain, дає змогу не лише спрогнозувати ймовірну нестачу вологи в грунті, а й рівень урожайності, а також ілюструє найкритичніші періоди для культури і на основі зібраних даних та дає агрономічні рекомендації фермерам на основі даних, зібраних з конкретного поля.

«В інструмент заносяться первинні основні дані: гібрид, генетика, група стиглості, структура ґрунту, його органічний склад. Також обов’язково враховуються й агротехнічні  заходи – який обробіток ґрунту здійснюється, яка сівозміна, спосіб підживлення тощо. Всі ці дані об’єднуються, беруться результати метеорологічних спостережень за останні 10-25 років, і на підставі аналізу цих даних ми бачимо ризики посушливих умов саме в критичні для кукурудзи фази», – зазначив Володимир Кузьмич.

Він також додав, що інструмент прогнозує оптимальну дату посіву та водний запас ґрунту, а також показує найкритичніші періоди для культури, наприклад період цвітіння чи наливу зерна, і які ризики можуть бути в цей час. Для аналізу вносяться GPS координати поля , тому інструмент дає агрономічні рекомендації щодо практики, яка застосовується на конкретному полі.

Нагадаємо, за словами співвласника господарства «Володимирівське» Анатолія Григорчука (Кіровоградська обл.), нинішні умови ведення сільського господарства вимагають постійного моніторингу запасів продуктивної вологи принаймні в метровому шарі ґрунту. Раніше повідомлялося про дев’ять рекомендацій щодо накопичення та використання вологи у ґрунті.