Агрономія
Головне:
Агрономія

Обробіток ґрунту під озимі культури та ярі має відмінності

Обробіток ґрунту під озимі культури значно відрізняється від обробітку під ярі культури.

Зокрема, складність його полягає в тому, що озимі висівають восени, чому передує тривалий спекотний посушливий період, що утруднює розробку ґрунту і з’явлення сходів.

Тому, перед аграріям постають кілька основних завдань обробітку ґрунту.

Ґрунт слід розробити до дрібногрудочкуватого стану, щоб насіння потрапило на вирівняне, ущільнене, вологе ложе і загорнулося дрібногрудочкуватим шаром, який забезпечує добрий доступ повітря до насіння і появу сходів.

На час сівби треба забезпечити у ґрунті достатню кількість вологи, особливо у посівному шарі для своєчасної появи сходів і розвитку посівів восени.

При підготовці ґрунту до сівби необхідно максимально очистити поле від бур’янів і шкідників, забезпечити у ґрунті необхідну кількість поживних речовин у доступних для рослин формах.

Для створення оптимальних умов росту й розвитку сільськогосподарських культур у сівозміні необхідно застосовувати диференційовану систему обробітку ґрунту залежно від його окультуреності, попередників, рівня забур’яненості та наявності технічних засобів. В сівозміні потрібно правильно поєднувати глибокий, звичайний, мілкий та поверхневий обробіток ґрунту.

Журнали