Агрономія

Готуємо поле під сівбу озимини: досвід агрофірми «Колос»

Сорт Центилівка

Під час осінньої посівної -2020 року виробники аграрії ймовірно можуть зіткнутися з такими труднощами, як пересушення ґрунту і неможливість його своєчасного обробітку. Зміна клімату в бік посухи можливо подіє і на отримання сходів.

На цьому наголосив в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer керівник ТОВ «Агрофірма «Колос» Леонід Центило.

«Тільки якісно проведений обробіток ґрунту, який сприятиме максимальному збереженню вологи в ґрунті, і сівба насіння посухостійких сортів з високою схожістю можна отримати дружні сходи, — підкреслив експерт. — Від неякісного обробітку значно зменшується схожість рослин озимої пшениці, відповідно знизиться і урожайність».

Перед сівбою озимини зазвичайно у господарстві проводиться двократне лущення стерні, оранка та культивація.

При наявності лише однорічних бур’янів і розміщенні пшениці після стерньових попередників, як правило, проводять одне якісне лущення дисковими лущильниками на глибину 6-8 см.

Після відростання бур’янів площу орють плугами з передплужниками в агрегаті з котками. Глибина оранки залежить від необхідності приорювання післязбиральних решток та органо-мінеральних компостів, але не слід заглиблюватись понад 20-22 см, оскільки при більш глибокій оранці пересихає орний шар.

Після запирієних стерньових попередників рекомендуємо проводити дворазове дискування на глибину залягання кореневищ (10-12 см) та оранку з коткуванням після появи «шилець» пирію на глибину до 25-27 см.

Ефективним є застосування по вегетуючих рослинах гербіцидів на основі гліфосату.