Агрономія

Названо 12 найкращих сортів картоплі для вирощування в Україні

Названо 12 найкращих сортів картоплі для вирощування в Україні

Українські вчені визначили сорти картоплі, які мають найбільшу конкурентоспроможність за найважливішими господарськими, товарознавчими і кулінарними показниками, пише журнал «Плантатор».

Серед ранньостиглих сортів це ‒ Загадка та Серпанок. У групі середньоранніх — Фазан, Фантазія, Інноватор, Тайфун. У групі середньостиглих сортів — Піроль, Родео. У групі середньопізніх — Червона Рута, Сатурна, Курода і Лєтана.

Група науковців під керівництвом академіка Академії технологічних наук Віктора Колтунова дослідила 100 сортів картоплі різних груп стиглості, що представляють ресурсний потенціал сортименту в Україні і внесені в Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні.

На думку вчених, вирощування картоплі вказаних сортів значно підвищило б виробництво цього стратегічного продукту в Україні, сприяло збереженню якості за тривалого зберігання, вирішило багато питань у виробництві картоплепродуктів, крохмалю та спирту. Окрім цього, ставка на ці сорти для вирощування посилила б конкурентоздатність на внутрішньому та зовнішньому ринках, призвела б до зниження ринкової ціни.

Усього в Державному реєстрі сортів рослин станом на 1 березня 2016 року зареєстровано 176 сортів картоплі, придатних для поширення в Україні. З них 108 сортів ‒ іноземної селекції та 68 ‒ вітчизняної. При цьому лише по 100 сортах наявна відносно повна інформація про рекомендовані зони вирощування та групу стиглості сорту. Даних по врожайності та решті сортових ознак у документі немає.

 

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!