Агрономія

Науковці не рекомендують спільно використовувати борні добрива та регулятори росту

Науковці не рекомендують спільно використовувати борні добрива та регулятори росту

Використання регуляторів росту фітогормональної природи без компенсації борного дефіциту та спільне використання регуляторів росту рослин з борним добривом є недоцільним, що зумовлено протилежною спрямованістю дії регулятору та підживлення борною кислотою. 

Таких висновків дійшли фахівці Лабораторії родючості ґрунтів та ґрунтозахисних технологій ДП «ДГ «Донецьке» ННЦ «ІҐА імені О. Н. Соколовського» під час проведення досліджень на чорноземі. 

При цьому вивчалася дія борного добрива на основі борної кислоти H3BO3 у підживлення культури, самостійно та під час композитивному застосуванні регуляторів росту рослин, що містять фітогормони ауксинової та цитокинінової природи.

Відомо, що під впливом бору змінюється гормональний баланс рослини у місці дотику рослини і борного добрива та активується відтік вуглеводів з листя до органів плодоношення й коріння. 

Водночас оброблення листя рослин препаратом регулятора росту рослин – навпаки, завдяки дії фітогормонів стимулює синтетичні процеси у листі, тобто місці безпосередньої дії, та активує приплив до них поживних речовин з інших частин рослини в листя. 

Протилежна спрямованість дії борного добрива та регулятора росту рослин унеможливлює їх спільне використання.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!