Агрономія

Названо спосіб, який допоможе рослинам вижити в посуху

В умовах цього року в Південному Степу застосовувати регулятори росту рослин у баковій суміші із протруйниками ячменю ярого можна лише у випадку його вирощування на полях з достатніми вологозапасами.

Про це AgroTimes сказав завідувач лабораторії неполивного землеробства Інституту зрошуваного землеробства НААНУ Анатолій  Коваленко.

За його словами, для підвищення урожайності ячменю ярого можна сумісно з протруюванням використовувати регулятори росту рослин, але цього року їх можна застосовувати лише на полях з достатніми вологозапасами.

«Це пов’язано з тим, що у звичайних польових умовах коренева система рослин розвивається значно повільніше, ніж надземна, що погіршує засвоєння вологи та поживних елементів з ґрунту. Це вкрай небезпечно за дефіциту вологи, який спостерігається цього року в умовах Південного Степу», – зазначив науковець.

Учений наголосив, що сьогодні постає питання додаткового стимулювання розвитку кореневої системи рослин, що сприяє підвищенню їхньої стійкості до несприятливих умов, зокрема нестачі вологи.

В умовах посухи найкращий результат забезпечує оброка насіння препаратом на основі живих бактерій, ферментів, амінокислот, мікро- та макроелементів, вітамінів, фульвових та гумінових кослот, який допомагає рослинам акумулювати і утримувати вологу навколо корінців навіть за незначних опадів і таким чином допомагає вижити їм у посуху.

Нагадаємо, науковець назвав особливості підживлення ярого ячменю цього року на півдні. Раніше повідомлялося, які сорти ярого ячменю доцільно сіяти в Степу в умовах посухи.