Агрономія

Насіння вовчка в ґрунті зберігається понад 10 років

Для проростання насіння вовчку соняшникового найкращими є умови, коли вологість ґрунту становить 70-85 % недовготривалий час, а температура – +16 …+250С. У перенасиченому вологою ґрунті насіння вовчку гине.

Про це AgroTimes розповіла завідувач лабораторії селекції міжлінійних гібридів соняшнику Інституту олійних культур НААНУ Наталія Кутiщева.

 «Якщо температура опускається нижче +10 чи піднімається вище +350С, насіння вовчку не проростає. За несприятливих погодних умов насіння вовчку в ґрунті зберігаються понад 10 років», – зазначила науковець.

Селекціонер  наголошує, що одна рослина вовчку продукує 300 тисяч  насінин, які потрапляють знову в ґрунт. Оскільки у кожному плоді-коробочці вовчку соняшникового утворюється до 2,5 тис. насінин, а на кожному квітконосі стебла формується вiд 40 до 120 таких коробочок. 

До 2011 року була відмічена раса F вовчку, яка вважалася найпоширенішою вірулентною на всій території вирощування соняшника. У 2012– 2017 роках виявлені та одержали активне розповсюдження раси G та H.  

За словами Наталії Кутіщевої, ця рослина-паразит, яка вражає корені соняшника, може спричинити втрати врожаю в деяких випадках до 100%.

Читайте також: За останні 10 років площа ураження соняшниковим вовчком в Україні збільшилася втричі

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!