Агрономія

Нарізання щілин раз на чотири роки дає змогу уникнути ущільнення ґрунту на Присивашші

У зоні Присивашшя ґрунти здебільшого важкосуглинкові з великою часткою пильової фракції, тож сильно піддаються ущільненню. Тому агрозахід з нарізання щілин на глибину 50–55 см — це шлях до розв’язання цієї проблеми, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Зокрема, покращується аерація, водопроникність, водоутримувальна здатність і зменшуються показники щільності по профілю всього 0–55 см шару ґрунту. Агрозахід треба повторювати не рідше, ніж раз на чотири роки.

Зменшення впливу на переущільнення ґрунту частково вирішується за організації виробничого процесу на полі під час безпосереднього виконання агрозаходів.

Як відомо, одним із недоліків традиційних систем обробітку ґрунту є багаторазове переміщення по полю агрегатів, що суттєво впливає на зміну фізичних показників ґрунту.

У разі руху полем із вологим ґрунтом великотоннажної техніки фіксується ущільнення ґрунту навіть на глибину до 60–80 см, що негативно впливає на кореневу систему рослин і сильно знижує її потенційну врожайність.

Щільність будови ґрунту вважається інтегральним показником його агрофізичного стану. Для більшості культурних рослин оптимальна щільність будови ґрунту становить 1,10–1,25 г/см2.

Нагадаємо, заорювання великої кількості рослинних решток призводить до нагромадження фітопатогенів у грунті. Як повідомлялося, родючість ґрунту на технології mini-till за 5-7 років зростає приблизно в 1,5 раза.